Zakład kamieniarski Lastrico

Blaty

Kamienne blaty kuchenne dodają kuchni niepowtarzalnego wyglądu i pozwalają na długoletnie użytkowanie.
 
Do produkcji blatów kamiennych, w zakładzie kamieniarskim Lastrico stosowany jest naturalny kamień – granit oraz konglomeraty kwarcytowe. Granit jako naturalny materiał o niepowtarzalnym wzorze i ciekawej kolorystyce, a przy tym wysokiej odporności na ścieranie i czynniki mechaniczne, stanowi idealne rozwiązanie w kuchni bądź też w łazience. Blaty z konglomeratu są wybierane często do wnętrz nowoczesnych, ze względu na jednolitą kolorystykę. Warto wiedzieć, że konglomerat to swoiste połączenie najnowocześniej technologii z naturalnymi składnikami.
 
Zarówno blaty kuchenne i łazienkowe wykonane z naturalnego kamienia, jak i blaty z konglomeratu, cieszą trwałością i solidnym wykonaniem. Tego typu materiał doskonale znosi wilgoć, zalanie, wysokie temperatury.
 
Blaty z konglomeratu, to blaty wykonane ze zmielonego kamienia takiego jak kwarc, marmur czy też granit i mieszane z żywicą poliestrową lub akrylową. W ten sposób powstaje konglomerat, który w przeciwieństwie do kamienia, można dowolnie formować, chociażby łącząc go ze zlewozmywakiem lub umywalką. Blaty te nie mają też widocznych spoin, są lżejsze od kamiennych i nie pękną, jeśli coś ciężkiego spadnie na ich powierzchnię. Blaty z konglomeratu pomimo codziennego użytkowania zachowują doskonały wygląd i swoje właściwości, dzięki czemu decydując się na to rozwiązanie tworzymy aranżację wnętrza na długie lata.
 
Zachęcamy do nawiązania kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i podejmiemy współpracę. Obsługujemy przede wszystkim klientów z miasta Szczecin i okolic.